Smslaen, kiirlaen, laen Internetist - millist laenupakkujat valida?

Mida teha, kui oled saanud kohtukutse?

Mida teha, kui oled siiski kohtult maksekäsukiirmenetluse (kohtukutse) teate saanud?

 • Kõigepealt oodatakse sinult vastust: kas tunnustad nõuet või ei tunnusta seda. Kui sa nõuet tunnustad, siis pead kõik, mis seal ära toodud kreeditorile ära maksma. Kui sa nõuet ei tunnusta, siis saadetakse see vastus laenuandjale. Kusjuures sa ei ole selles maksekäsukiirmenetluse blanketis kohustatud põhjendama, miks ei tunnusta.
 • Laenuandjal tekib seejärel võimalus (mitte kohsutus!) esitada kohtule hagiavaldus sinu vastu võlgnevuse (laenu + intresside) väljamõistmiseks. Siis, kui hagiavaldus kohtule esitatakse, saadetakse koopia sinule, mille kohta sa saadad vastuse kohtule.
 • Seejärel algab kohtumenetlus. Ja asitõendite pinnalt tehakse otsus, kaotaja maksab kohtukulud.
 • Üldine soovitus oleks lasta see maksekäsukiirmenetlus koos laenulepinguga juristil üle vaadata. Sest alles siis saab võtta seisukoha, kuidas oleks õige edasi toimida. Kohvipaksu pealt ei saa keegi midagi välja lugeda ja sa jääd sedasi omadega täitsa jänni.
 • Muidugi on võimalik ka maksekäsukiirmenetluses paluda nõuet või intresse vähendada ja paluda maksegraafikut jne… aga siis, kui sellega nõustutakse, pead hakkama kohe maksma.
 • Eelkõige oleks tarvilik näidata juristile laenulepingut (kõiki dokumente seoses laenuga, ka interneti teel sõlmitud dokumente – tingimused jne, kõik asjaolud). Siis saab välja selgitada, kas nõue on selge, põhjendatud ja proportsionaalne.
 • Maksekäsukiirmenetlusele vastamiseks on aega 14 päeva, mis tähendab, et hiljemalt 14 päeval peab olema kiri kohtus.
 • Kindlasti ei tohi lasta tähtaegadel mööduda!

Loe lisaks ka:

Mida teha, kui oled jäänud hätta kiirlaenu tagasimaksetega?

Konkreetsed soovitused neile, kes on jäänud hätta tagasimaksetega:

 • Kui sul pole kogu raha nõutud kuupäevaks olemas, siis täiesti maksmata jätmise asemel soovitame siiski nii palju, kui saate, ära maksta ja märkida maksekorraldusele selgituseks, et see on põhiosa tagasimakse. See on hea vähemalt kahel põhjusel: (1) väheneb laenu suurus, mille eest saab teilt tulevikus kõrge protsendiga intresse ja viiviseid küsida ja (2) see näitab teie head tahet laen siiski tagasi maksta ja sellises olukorras on kindlasti ka laenunõudjad koostöövalmimad.
 • Mõtle hoolikalt läbi maksimaalne summa, mida saad kindlasti maksta. ÄRA HINDA OMA VÕIMEID UUESTI ÜLE! Ja ära võta tasumiseks uusi laene! Ütle see summa inkassole ja ära suuremate summadega nõustu. Kui ikka nõuavad, siis soovita neil kohtusse pöörduda (võla pead siiski ka kohtusse minnes maksma, kuid siis juba mõistliku graafiku alusel).
 • Inkassot pole vaja paaniliselt karta, kuid vältida pole samuti mõtet.
 • Kui laenuandja või inkasso nõudmised tunduvad ebaõiglased või üle jõu käivad, siis pöördu abi saamiseks finastsnõustaja või juristi poole.
 • ÄRA OOTA abi otsimisega kohtukutseni.
 • On olemas ka tasuta õigusabi võimalused. Mõni jursit teeb seda hea abi korras tasuta ja ka üliõpilased nõustavad tasuta. Lisainfo saamiseks vaata Eesti Juristide Liidu kodulehte ja Justiitsministeeriumi Tark Mees Taskus lehte. Olgu öeldud, et Juristide Liit pakub tasuta õigusabi järgnevates linnades: Tallinn, Pärnu, Rakvere, Keila, Põlva, Võru, Jõhvi ja Sillamäe. Kuna abivajajate hulk ei näi kahanevat, vaid isegi suureneb, siis on tegevust kavas ka laiendada.

Loe lisaks ka:

Probleemid tagasimaksmisega

Mida teha kui laenu tagasimaksmine käib üle jõu?

Kõige olulisem soovitus on mitte jääda ootama abi, vaid probleemiga tegeleda. Probleemil ei tohi lasta süveneda.

Kui oled sellisesse olukorda sattunud, siis siin on sulle mõned kasulikud nõuanded.

 • Otsi lahendusi koos laenupakkujaga, sest nemad on otseselt huvitatud sellest, et oleksid suuteline oma laenukohustust täitma. Kui näed, et laenu tagasimaksmisega on tekkimas probleem või see on juba tekkinud, siis pöördu koheselt ise laenuandja poole – ära jää ootama nendepoolset kõnet või kirjalikku võlateadet!
 • Ära võta uut laenu eelmise laenu tasumiseks! See pole lahendus, vaid probleemi süvendamine ning edasilükkamine, mis reeglina hoopis võimendab seda. Sellisel juhul tekkib sul järjekordne laen, millel on omakorda intress, mis tuleb tagasi maksta.
 • Kärbi kulutusi ja püüa tagasi maksta nii palju, kui sul on hetkel võimalik. Laenupakkujale on hea näidata, et oled sellegipoolest tagasimaksmisest huvitatud. Samuti vaata kriitilise pilguga üle oma sissetulekud ja väljaminekud ja analüüsi, millele enim kulutad ja kuidas saaksid oma igapäevaseid väljaminekuid vähendada.
 • Otsi endale uus töökoht või lisatöö, et raha juurde teenida.
 • Vajadusel müü oma varasid. Kui sul on midagi, mida reaalselt eluks vaja ei lähe, pane see müüki. Kui elad linnas ja igapäevatoimetusteks autot ei vaja, võid selle laenu katteks maha müüa või odavama vastu vahetada.

Selleks, et makseraskusi ennetada, säästa igakuiselt raha tagavaraks. Ära kunagi võta mitmeid erinevaid laene ja hoia oma kulutused püsivalt sissetulekutest madalamad.

Lõpetuseks: ära võta kunagi laenu kergekäeliselt ja mõtle alati sügavalt järgi, kas laenamine on ikka vajalik. Kui sul on juba mitu laenu, siis püüa kiiremini tagasi maksta laen, mis on kõrgema intressiga.

Loe lisaks ka:

Enne kui laenad

Millele tuleks mõelda enne kiirlaenu võtmist? Soovitame alustada järgnevatele teemadele mõtlemisega:

 • Kõigepealt tuleks välja selgitada laenu võtmise vajalikkus. Äkki pole tegelikult võlgu võtta vajagi?
 • Laenamise tingimused tuleks endale teha selgeks nii, et poleks ühtegi vastuseta küsimust ega arusaamatuks jäävat tingimust. Sealhulgas küsimus, kui palju ja mis ajaks täpselt tuleb tagasi maksta.
 • Laen tuleks võtta perioodiks, mille jooksul suudetakse see kindlasti täies mahus koos kästilemise kulude ja intressidega tagasi maksta.
 • Tuleks uurida erinevaid laenuvõimalusi, et olla veendunud valitud pakkuja sobivuses. Kiirlaenupakkumiste võrdlemiseks on hea kasutada kiirlaenude ja smslaenude otsingumootorit Kiirlaen.info.
 • Järgnevalt tuleks endale selgeks teha, kas valitud laenupakkuja käest on võimalik saada laenu sobival kellaajal.
 • Kindlasti tasuks igaks juhuks uurida, mis juhtub siis, kui tagasimaksmisega tekivad raskused.

Kui mõni ülaltoodud punktidest pani sind laenu võtmise otsuse suhtes kahtlema, siis peaksid kindlasti laenuotsust veelkord hoolikalt kaaluma.

Kui sa pole erinevate kiirlaenupakkujate laenupakkumistega kursis, kasuta Kiirlaen.info otsingumootorit sobivaima pakkumise leidmiseks.

Loe lisaks ka:

 

Kiirlaen.info

 

Viimased blogipostitused ajaveebis


Kiirlaen.info uudiskiri