Tarbijakaitseamet peab kiirlaenupakkujatega läbirääkimisi

Eesti Päevaleht annab teada, et tarbijakaitseamet peab kiirlaenupakkujatega läbirääkimisi laenulepingu tüüptingimuste üle, sest 1. maist 2009.a. jõustunud soovituslik kord laenu nn mõistliku hinna suhtes ei toimi.

Ameti peadirektori Andres Sooniste sõnul on raskustesse sattunud 60 000–70 000 kiirlaenude võtjat, kuid seni on reguleerimata, mida peab kiirlaenufirma enne lepingu sõlmimist oma kliendilt küsima. Maist jõustunud tsiviilseadustiku üldosa seaduse muudatuse järgi ei peaks kiirlaenu krediidi kulukuse määr ületama tarbimislaenu intressi kolmekordset määra. „Kõik firmad seda aga ei järgi ja kui laenuvõtja satub hätta ning nn mõistlik laenu hind ületab kolmekordset määra, peab tarbija ise kohtusse pöörduma,” selgitas Sooniste.

Tore kuulda, et tarbijakaitse lõpuks teemasse sekkunud on. Oleme varem korduvalt läbi oma blogi ja meedia märku andnud, et n.ö. probleemi on lahendatud valest otsast ja oma panuse võiks anda ka tarbijakaitse. Paistab, et lõpuks on seda ka tegema hakatud.

Hägune ja kiirustatud korras vastu võetud seadus jääb aga seni kehtima ja toodab kohtusüsteemile edukalt tööd edasi.Artikkel avaldatud 28. October 2009 kell 22:53.

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead olema sisselogitud.