Sõbralaen.ee laenubörs avatud – laenud eraisikute vahel

Sõbralaen.ee

Meil on heameel tervitada uut tegijat Eesti laenuturul – Sõbralaen.ee – kes avas täna ametlikult “oma uksed”.

Sõbralaen on sisuliselt laenubörs, kus eraisikutel on võimalik taotleda üksteiselt tagatiseta laene või hoopis neisse investeerida. Laenamine toimub eraisikute vahel ja Sõbralaen ise ühtegi laenu ei väljasta.

Kontseptsioon põhineb oksjonisüsteemil ja selles pole iseenesest midagi uut, küll aga on tegu esimese omataolise inimestevahelise laenuturuga Baltimaades.

Sõbralaenu eesmärgiks on täita laenuturu põhilised augud:

 • Laenud vahemikus 1000 – 30000 krooni intressiga 20% – 30%
 • Laenud vahemikus 1000 – 3000 krooni intressiga 10% – 25%
 • Lihtsa taotlemisprotsessiga laenud vahemikus 3000 – 30000 krooni
 • Mõistliku pikkusega tagatiseta laenud (kuni 2 aastat)

Vaata täpsemalt ka PDF tutvustust.

Vaata ka: Omaraha laenud eraisikult eraisikuleArtikkel avaldatud 23. February 2009 kell 9:29.

kommentaar 3

 1. Pärtel Tomberg kirjutas:

  Aitäh!

  Kommenteeritud 23 Feb 2009 kell 10:07
 2. Margus Aste kirjutas:

  Informatsioon oksjonites pole usaldusväärne – oma sissetulekuid võin oma suva järgi kirja panna. Sirvides laenutaotlejaid kahtlemata jääb kahtlane mulje. Hea võimalus “investeerijal” oma rahast ilma jääda. Kui ma ei eksi siis kohtutäiturid ning inkasso alla 3000 krooniste võlgnevuste peale isegi ei reageeri. Sellisel juhul kui näiteks sõbralaenu kaudu keegi 10000 krooni kokku 5 inimese kaudu kokku laenab 2000 krooniste juppidena, ei hakka teda keegi taga ajama või summasid sisse nõudma.

  Kui mingi ime läbi peaks selline ettevõtmine hoogu saama siis pole kaugel aeg kui meedia pasundab kuidas heausklikud kes tahtsid 25% teenida 2000.- välja laenates lasti ludinal üle!

  Kommenteeritud 23 Feb 2009 kell 11:46
 3. Pärtel Tomberg kirjutas:

  Tere Margus,

  Kindlasti on inimesi, kes on pahatahtlikud ja petavad laenu saamise eesmärgil. Küll on aga sel juhul tegemist pettusega kasu saamise eesmärgil ning inimene on karistatav kuni 3-aastase vangistusega.
  Vaevalt, et leidub väga palju inimesi, kes seda soovivad teha.

  Sellest rääkides soovitame aga enne investeeringu tegemist põhjalikult uurida kasutaja krediidiajalugu ning tema täidetud ankeeti. Kui tekib küsimusi või kahtlusi, siis tuleks küsida ning kahtluse jätkates, mitte investeerida.

  Igasugust investeeringut tehes, k.a. pangadeposiit, tuleb kaasa risk. See on iga isiku enda määrata, millist riski ollakse nõus taluma. Meie eeldame, et inimene, kes meie portaalis investeerib, võiks olla eelnevalt investeerimiskogemusega.

  Lisaks tahaks mainida, et võimalus raha kaotada ei ole kindlasti suurem, kui aktsiatesse investeerimise puhul. Firmade puhul on pankrot või halbade majandustulemuste esinemine palju sagedasem nähtus, kui seda oleks eraisiku ametlik pankrot või surm. Need on siis ainukesed põhjused, kuidas on raha täielikult kaotada võimalik.

  Ma siiski usun, et meie kohtusüsteem toimib ja ei ole mingit põhjust arvata, et alla 3000-kroonised võlad ei kuulu sissenõudmisele. Maksekäsukiirmenetlust saab teha ka väiksematele summadele. Samuti on liiga pessimistlik arvata, et kõik inimesed meie ümber on petturid ja päevad läbi proovivad leida vahendeid, kuidas ühte või teist inimest “üle lasta”.

  Lisame kindlasti ka aja jooksul erinevaid vahendeid, et seda kindlust ka riskikartlike investorite juures vähendada (näiteks panga poolt digiallkirjastatud kontoväljavõtte lisamine, võimalus siduda konto sotsiaalsete võrgustikega (Rate, Orkut jne).

  Kui on huvi, siis oleme neid teemasid käsitlenud ka KKK all http://www.sobralaen.ee/est/Page/FAQ

  Kommenteeritud 23 Feb 2009 kell 13:28

Postitusele viitavad: 1

 1. Kiirlaen.info blog - Sõbralaenust sai isePankur.ee, 07 Apr 2009 kell 09:19

  […] nädalast alates on Sõbralaen.ee muutnud oma kaubamärki […]

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead olema sisselogitud.