SMS-laenu pakkujad peavad hakkama laenajat tuvastama

SMS-laenu pakkujad peavad edaspidi laenaja isikusamasuse dokumendi alusel tuvastama.

“Nii kaob võimalus SMS-laenuga kelleltki raha välja petta,” ütles rahandusminister Ivari Padar eile valitsuse istungil heaks kiidetud rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse eelnõu kohta. “Lisaks on kõikidel kohustatud isikutel võimalik tugineda krediidiasutuse juba tehtud isiku taustakontrollile, vältides niimoodi mõttetut dubleerimist ja kulusid.”

Eelnõu reguleerib kohustatud isikute tegevusi kliendi tuvastamisel ja kontrollimisel täpsemalt, kui praegu kehtiv seadus.

Turusolkijad kaovad

SMS Laen OÜ juht Aaro Sosaar ütles aripaev.ee-le, et uue seaduse valguses eeldab ta turult paljude turusolkijate kadumist.

“SMS Laen OÜ on kiirlaenude turu liiderina oma tegevusaja algusest peale – erinevalt paljudest konkurentidest – oma klientide isikusamasust tuvastanud ID-kaardi abil ja tuginenud krediidiasutuste juba tehtud taustakontrollile ehk pangalingiga autentimisele,” selgitas Sosaar.

“Loodetavasti aitab uus seadus kaasa meie äritegevusele, sest me ei pea enam avalikkusele selgitama, et meie teenus on olnud algusest peale turvaline,” lootis Sosaar.

“Eeldame samuti, et turult kaovad paljud turusolkijad, kes pole isikuid sel kombel tuvastanud ning seeläbi tekitanud võimalusi inimestelt raha välja petta,” selgitas ta. Kuigi Sosaar ei ole seaduseelnõu näinud, suhtub SMS Laen OÜ soovi tõkestada rahapesu ja terrorismi rahastamist väga hästi.
Uued nõuded finantsasutustele

Rahapesu ja terrorismi rahastamise vastane seaduseelnõu

Ettevõtjate registreerimiskohustus majandustegevuse registris. Eelnõu kohaselt tuleb majandustegevuse registris registreerida kõik finantsteenuseid osutavad ettevõtjad, kes ei kuulu finantsinspektsiooni järelevalve alla. Muu hulgas peavad end registreerima SMS-laenude pakkujad.

Täpsustatud nõuded isikutele, kes saavad olla selliste ettevõtete või nende juhtorgani liikmeteks. Registreerimise tingimuseks on, et neil ei oleks kehtivaid kriminaalkaristusi mõne tahtlikult toimepandud kuriteo ega rahapesu või terrorismiga seotud kuritegude eest.

Kirjutatud: 19. oktoober, 2007
URL: http://www.sms-laen.com/2007/10/19/sms-laenu-pakkujad-peavad-hakkama-laenajat-tuvastama/
Loe lisa: SMS Laen MaailmArtikkel avaldatud 30. December 2010 kell 23:41.

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead olema sisselogitud.