SMS Laen OÜ pürib börsifirmaks

Eesti suurim SMS-laenude pakkuja OÜ SMS Laen töötab selle nimel, et aasta-pooleteise pärast firma aktsiad Tallinna börsil noteerida.

Laenu saamine on muutunud äärmiselt lihtsaks. Eraisikul piisab vaid mobiiltelefoni ja pangakonto olemasolust ning laenuraha jõuab kontole minutitega. Tegu on SMS-laenudega, mis on viimase aastaga Eestis väga popiks muutunud, kirjutas ajakiri Saldo.

Nõudlus selliste laenutoodete järele on suur – mobiiltelefoni lühisõnumiga on kiirlaenu tänaseks “tellinud” kümned tuhanded eestimaalased ja korralikud kasumid on ette näidata nii suurtel kui ka väikestel laenukontoritel. Tõsi, summad, mida SMS-laenude väljastajad pakuvad, pole teab mis suured, jäädes enamasti 500 kuni 3000 krooni vahele. Kuid kui häda käes, on abiks seegi.

Hetkel tegutseb Eestis umbes kümmekond ettevõtet, mis SMS-laene pakuvad. Neist suurimal, OÜ-l SMS Laen täitus augusti keskel esimene tegevusaasta. Firma omanike Aimar Jürimäe ja Toomas Allikase peas hakkas SMS-laenude äriplaan küpsema läinud aasta esimesel poolel, kui Soomes esimesed sarnaste teenuste pakkujad turule tulid.

Laenuteenus toodi turule kibekiiresti: kui projekti tõsisem ettevalmistamine algas mais, oli kolm ja pool kuud hiljem ettevõte teenustega turul. OÜ SMS Laen tegevjuht Aaro Sosaar ei osanud ette näha, et äri nii edukaks osutub.

Kirjutatud: 10. september, 2007
URL: http://www.sms-laen.com/2007/09/10/sms-laen-ou-purib-borsifirmaks/
Loe lisa: SMS Laen MaailmArtikkel avaldatud 30. December 2010 kell 23:19.

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead olema sisselogitud.