SMS Laen OÜ emiteeris 16-protsendilise intressimääraga võlakirju

SMS Laen OÜ emiteeris 2 miljoni euro (üle 31 miljoni krooni) väärtuses võlakirju, mille tagasimaksmise tähtaeg on 2008. aasta sügisel.

Võlakirjade emissiooni korraldas Parex Panga Riia peakontor. Suunatud emissiooni käigus märkisid võlakirju kokku kolme riigi investorid, teatas ettevõte.

“Tegemist oli esimese tõsisema sammuga firma mahtude ja usaldusväärsuse kasvatamisel,” rääkis SMS Laen OÜ tegevdirektor Aaro Sosaar. “Kui väikelaenude turg püsib stabiilne või kasvab, siis tuleb meil analoogseid emissioone korrata juba lähitulevikus.”

Sosaare sõnul läheb emissioonist saadav raha peamiselt varasemate, suhteliselt kallite laenude tagasimaksmiseks ning tootearenduseks. “Oleme võtnud sihi viia SMS Laen OÜ lähiaastatel börsile, selleks on aga vaja saada laenukapitali hind normaalseks ning pakkuda klientidele laenutooteid senisest veelgi paindlikumalt,” lausus Sosaar. Parex Panga investeerimispanganduse osakonna juhataja Martins Jaunaraisi sõnul on nn sms-laenud kiiresti kasvav turunišš, mistõttu pakub see valdkond huvi paljudele investoritele. “Ilmselt on see edukalt kulgenud emissioon positiivseks signaaliks ka teistele ettevõtetele, et kapitali kaasamiseks on võlakirjade müügi näol olemas tänuväärne alternatiiv oma projektide rahastamisel.”
Aimar Jürimäe ja Toomas Allikase poolt asutatud SMS Laen OÜ alustas tagatisvajaduseta väikelaenude andmist interneti ja SMSi vahendusel (e-autentimise teel) 2006 aasta augustis. Käesoleval ajal väljastab ettevõte eraisikutele väikelaene ligi 25 miljoni krooni eest kuus. Peamiselt võtavad tarbijad sms-laene 1000-3000 krooni kaupa, laenude tagasimaksetähtajad ulatuvad 30 päevani. Hetkel on firmal üle 36 000 kliendi, enam kui pooled laenuvõtjaist on korduvkliendid. 2007. aasta 6 kuuga teenis SMS Laen OÜ puhaskasumit 7 miljonit krooni.

Kirjutatud: 24. september, 2007
URL: http://www.sms-laen.com/2007/09/24/sms-laen-ou-emiteeris-16-protsendilise-intressimaaraga-volakirju/
Loe lisa: SMS Laen MaailmArtikkel avaldatud 30. December 2010 kell 23:23.

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead olema sisselogitud.