Parimad finantsvahendusega tegelevad ettevõtted aastal 2009 selgunud

Konkurentsivõime Edetabel 2009

Eesti Parimad Ettevõtted 2009 on selgunud. Nimelt selgusid 15. septembril selle aasta Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antavad „Ettevõtluse Auhind 2009“ võitjad.Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) poolt välja antav Ettevõtluse Auhind 2009 läks VKG Oilile ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu koostatavas Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabelis 2009 tuli esimeseks Mazeikiu Nafta Trading House.

Lisaks kahele peaauhinnale kuulutati veel välja võitjad 5 auhinnakategoorias ning selgitati kõige konkurentsivõimelisimad ettevõtted 10 majandustegevusalas.

Finantsvahenduse kategooria TOP 10 ettevõtted olid järgnevad:

  1. SWEDBANK AS
  2. SMS LAEN AS
  3. GILD PARTNERS AS
  4. 3 STEP IT OÜ
  5. GVANDRON OÜ
  6. MEGARAM OÜ
  7. TAVID AS
  8. EESTI KREDIIDIPANK AS
  9. ERGO KINDLUSTUSE AS
  10. PÕLVAMAA HOIU-LAENUÜHISTU TUÜ

SMS Laen

Üllatusena saavutas SMS Laen AS konkurentsivõime edetabelis finantsvahenduse kategoorias Swedbanki järel väga tubli 2. koha.

SMS Laen AS positsioon väike- ja keskettevõtete edetabelis oli 4. koht ning Eesti ettevõtete konkurentsivõime üldedetabelis 23. koht.2009. aasta konkurentsivõime edetabeli koostamisel osales kokku 378 Eesti ettevõtet, kellest vastavalt metoodikale kvalifitseerus lõpptabeli koostamisel 354. Auhinnakategooriate võitjad valis välja esinduslik žürii, mille liikmeteks on ülikoolide, ministeeriumide ja ettevõtlusringkondade esindajad.

Konkursil “Ettevõtluse Auhind” osalemiseks võetakse aluseks osalevate ettevõtete majandustegevus. Konkursi läbiviimise eesmärk on riigipoolse tunnustuse jagamine Eesti edukatele ettevõtetele ja ettevõtlusteadlikkuse tõstmine. Laiemaks eesmärgiks on kaasa aidata ettevõtluse edendamisele, Eesti ettevõtete rahvusvahelise konkurentsivõime kasvule ning koos sellega majanduse arengule.

Täpsem info konkurentsivõime edetabeli kohta konkurents.ee veebist. Lae alla ka “Eesti parimad ettevõtted” (PDF) trükis.

Vaata ka: Krediidipank SihtlaenArtikkel avaldatud 18. September 2009 kell 13:56.

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead olema sisselogitud.