Laura Kõrgemäe naudib SMS-laenusid

Laura Kõrgemäe

Pilt: Fotoalbum.ee

Lass24 portaalist võib täna leida huvitava Raha24 promoartikli, kus Laura Kõrgemäe räägib, kui teadlik ta raha-asjade teemal on. Toome sealt paar punkti välja:

Kas oled kunagi ka laenu võtnud?

Kodulaenu võtmist olen põgusalt kaalunud, kuid leidnud siiski, et hetkel on targem eluaset pigem üürida, kui kinnisvarasse raha kinni panna. Küll aga ei ole mul kiirete rahasüstide, ehk väikelaenude vastu midagi. Nende tingimused on paindlikud ning kui tagasimakstav raha on olemas või tulemas, ei näe ma põhjust nende vältimiseks. Mõni kiirlaen või reisilaen võib osutuda väga kasulikuks, kui on kiirelt vaja lõõgastuma minna või mingi suurem tehnikavidin osta. Näiteks tehes suurem rahaline väljaminek mõnel -70% allahindluskampaainial ning makstes sealjuures suhteliselt mõistlikku kiirlaenu intressi, jääb ilmselgelt plussi.
Selliseid seoseid aga kõik ei näe. Hetkel ma ise veel laenuotsuseid teinud ei ole, kuid näen, et vahel on negatiive meelestatus laenuteenuste vastu kas kellegi propaganda või lihtsalt rumalad eelarvamused.

Mida sa Eesti laenukultuurist üldse arvad?

Eks elu liigubki selles suunas, et auto on liisingus, korter on soetatud laenuga ning reisimisteks ja “tulekahjude kustutamiseks” tuleb appi näiteks Raha24. Ma ei leia siin midagi taunimisväärset ega imelikku, kuna inimeste sissetulekud on üsna stabiilsed ning selline elustiil võimaldab neil nautida rohkem hüvesid, kui näiteks auto- või koduraha kogudes. Ma ei kujuta praegu ette, et peaksin oma elustiili muutma sukasäärde kogumise nimel.

Suurest pangast praegu laenu võtaksid?

Ei. Ootaksin kuni nende tingimused jälle normaliseeruvad, olukord majanduses muutub stabiilsemaks ja kinnisvaraturg hakkab tõusma. Võibolla siis võtaksin. Praegu ei tundu just väga mõistlik võtta suurest pangast näiteks 2 miljonit krooni laenu ning siis tagasi maksta 5.5 miljonit või BIGist sada tuhat, ning tagasi maksta kakssada viiskümmend. Küll aga sobivad tänasesse majandusolukorda liisingud, kiirlaenud ja järelmaksu võimalused, mida õnneks kaupmehed ohtrasti ka pakuvad, kuna kaupa on siiski ju vaja realiseerida.

Igatahes huvitav lugemine 🙂Artikkel avaldatud 20. March 2009 kell 9:54.

kommentaari 1

 1. Markus kirjutas:

  Irooniat on siin jutus tõesti taevani.

  Ükski inimene, kes peab normaalseks pidevat kiirlaenude või tarbimislaenude võtmist, pole teadlik või tark laenaja.

  Tüüpnäide üle oma võimete piiride elamisest (reisi jaoks pole raha, siis laename!).

  Ja olete kenasti ka selle lause “hetkel ma ise veel laenuotsuseid teinud ei ole” boldiks teinud. Kuidas saab teadlikust laenamisest rääkida inimene, kes pole ise laenuotsuste tegemisega tegelenud??

  Samas ei saa mainimata jätta, et kena piiga on ta sellegipoolest. Lihtsalt võiks oma liistude juurde jääda…

  Kommenteeritud 20 Mar 2009 kell 14:56

Trackbacks & Pingbacks 2

 1. kaevur.com, 22 Mar 2009 kell 17:04

  Laura Kõrgemäe naudib SMS-laenusid…

  Lass24 portaalist võib täna leida huvitava Raha24 promoartikli, kus Laura Kõrgemäe räägib, kui teadlik ta raha-asjade teemal on….

 2. Kiirlaen.info blog - Kiirlaenud ei olegi saatanast?, 17 Apr 2009 kell 16:32

  […] tõdeda, et tegemist on ilmselt järjekordse reklaamartikliga, aga samas edasisel jutul on iva, mistõttu tooks sealt olulised nopped välja: /…/Riik ei […]

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead olema sisselogitud.