Kiirlaenud ja smslaenud Google’s jaanuaris 2001

Kiirlaenud ja sms-laenud on viimase paari aasta uus trend. Mitmete kiirlaenufirmade majandustulemusi vaadates tuleb tõdeda, et need tuleks lahterdada Eesti internetiäri edulugude kategooriasse.

Hiljuti sai üks globaalse mastaabi edukamaid internetiärisid – Googlekümne-aastaseks. Seoses sellega panid nad üles oma vanima kättesaadava otsitulemuste andmebaasi (nn. puhvri) jaanuarist 2001, mis näeb visuaalselt välja samasugune nagu ta oli just sel ajal ja mille tulemused on võetud täpselt samast puhvirst, mida kasutati jaanuaris 2001. Lisaks on üsna paljude lehtede kohta säilinud ka visuaalne ja sisuline olemus läbi internetiarhiivi.

Kuidas olid siis lood kiirlaenude ja smslaenudega aastal 2001?

Mis muud kui teeme mõned päringud:

Päring kiirlaen annab 4 tulemust (praegu on see number täpselt 41000 korda suurem ehk 164000):

Kiirlaen otsing Google aastal 2001

Päring smslaen ega ka sms-laen või “sms laen” ei anna ühtegi tulemust (praegu on tulemuste arv 203000):

Smslaen otsing Google aastal 2001

Nagu näha on laenuturul tõepoolest viimaste aastatega väga suur muutus toimunud. Samas ei saa väita, et aastal 2001 kiirlaenusid ei eksisteerinud. Lühiajalisi laenusid 3-6 kuuks anti, aga paistab, et siiski mitte ilma tagatiseta vaid näiteks kinnisvara tagatisel.

Põnev oleks näha, mis seisus on kiirlaenuturg aastal 2015. Võib arvata, et kindlasti saab tegemist olema oluliselt küpsema turuga kui praegu, mis on ka senisest enam reguleeritud seadusandluse poolt. Kindel on ka see, et kiirlaenud ei kao kuhugi – seal kus on nõudlust, on ka pakkumist.

Omalt poolt proovime aga kindlasti käia Kiirlaen.info otsingumootoriga ajaga kaasas!Artikkel avaldatud 3. October 2008 kell 11:32.

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead olema sisselogitud.