Kiirlaen otsepostitusega – kas legaalne?

Laenude võrdlemine lihtsalt ja mugavalt!

Rootsi suurettevõtte Halens on Eestis juba pikka aega tegutsenud. Kuna kataloogikaupade ja järelmaksude juurest on üsna lühike samm kiirlaenudeni, siis tutvustaks meie lugejatele nende kontserni kuuluvat sõsarettevõtet Time Finans AB, mis siiani üsna vähe tuntust kogunud.

Nimelt on tegemist väikelaenudega tegeleva ettevõttega, mis tegutseb Rootsi, Soome ja Norra turgudel ning nüüdsest ka Eestis.

Kiirlaen otsepostitusega

Sellega seoses on meile silma jäänud kaks huvitavat nüanssi.

Esiteks näib, et nad ei ole kursis kohaliku seadusandlusega ja tegutsevad ka Eesti turul olles finantseerimistegevusega Rootsi Finantsinspektsiooni loal ja järelevalvel nagu nende koduleht kirjutab:

Time Finans on krediidifirma, mis tegeleb finantseerimistegevusega Rootsi Finantsinspektsiooni loal ja selle järelevalve all.

Kas Eestis finantsteenust osutav ettevõte ei peaks mitte olema kohalike institutsioonide järelvalve all?

Teiseks kehtib juba mõnda aega nõue, et finantssuhte alustamisel tuleb ettevõttel isik vastavalt “Rahapesu ja terrorismi tõkestamise rahastamise seadusele” tuvastada sisuliselt näost-näkku kohtumisega. Nii mõnigi ettevõtte on juba selle nõude eiramise tõttu märkimisväärseid trahve saanud. Time Finans AB aga saadab rõõmsalt potentsiaalsetele klienditele otseposti, mis sisaldab nende poolt pakutava Eralaenu tutvustust, laenutaotlust ja makstud vastust. Voldikult võib lugeda, et taotlus vaadatakse üle 48h jooksul ja kui isik on krediidikõlbulik, siis kantakse raha pangakontole järgmisel pangapäeval.

Jääme ootama, kas selline tegevus leiab kajastust ka meedias ja sanktsioone Keskkriminaalpolitsei rahapesu andmebüroo poolt.

Vaata ka: TF BankArtikkel avaldatud 19. November 2008 kell 9:19.

kommentaar 8

 1. Priit kirjutas:

  Laenu väljastab Roosti firma Time Finans AB ja temal pole pistmist kohalike institutsioonide ja seadustega – laen väljastatakse vastavalt Rootsi seadustele ja viimased näost-näkku tuvastamist minu andmeil ei nõua.
  Analoog Amazon UK’st ostmisega – Eesti Tarbijakaitsel puudub ses suhtes igasugune õigus sekkuda.

  Kommenteeritud 20 Nov 2008 kell 00:23
 2. Siiri Karu kirjutas:

  kes on loonud eestis sellise seaduse,et isik,peab usaldama tavalisi postkontori R kioski töötajaid,koristajaid.Isiku tuvastamise asemel satuvad kergesti andmed,isikukoodid körvaliste kelmide küüsi,kes oma korda kasutavad neid ära.kannatajaks on tava inimene,sest riigikogulane ei oma vajadust SMS laenudeks ja oma andmeid nad ei loobi.Leian,et Rootsi firma on laenude andmisel valinud turvalise tee.Raha kantakse ju üle ainult taotleja isiklikule arvele,kas see ei ole siis juba tuvastamine.

  Kommenteeritud 20 Nov 2008 kell 23:56
 3. Priit kirjutas:

  Parandus. Leping sõlmitakse siiski postkontoris, Eesti Posti vahendusel. Viimane tuvastab.

  Kommenteeritud 21 Nov 2008 kell 00:17
 4. Tõnis kirjutas:

  Seega otsepostituses olev teave, et pärast krediidikõlbulikkuse kontrolli kantakse raha arvele, on eksitav ja tegelikkuses palutakse läbi astuda lähimast Eesti Posti kontorist, mis pakub isikusamasuse tuvastamise teenust?

  Kommenteeritud 21 Nov 2008 kell 09:46
 5. eefa kirjutas:

  Olen laenu võtnud Time Finans AB-lt.Minu arvates on tegemist siiski väga korrekstse laenuandjaga.Laenusumma ja intressid jagatakse täpselt nii,nagu infoleht lubab.Kui laenuvõtja on korrektselt tasunud igakuised maksed,on tal õigus saada iga nelja kuu tagant üks maksevaba kuu.Toon võrdluseks väikelaenu taotluse SEB-ilt.SEB-is öeldakse tagasimaksmisele kuuluva baasosa summa,intresside summa vaikitakse ja kui laenu taotleja ei ole asjaga kursis,siis esimesel tagasimakse kuupäeval tabab teda suur üllatus,sest kontolt pole kadunud mitte lubatud 300EEK-i,vaid 500EEK-i,sest intressid tuleb ka maksta.
  Time Finans saadab iga kuu väga korrektse teatise laenu tagasimakse summa ja n.ö,konnto väljavõtte,kus on kõik välja toodud,palju veel maksta jne.Ja kui Time Finans on lubanud,et igakuine tagasimakse on 300 EEK-i,siis see nii ka on.
  Kuna minul on veel üleval Time Finans laenu tagasimakse,siis võin väita,et see firma on igati väga usaldusväärne.

  Kommenteeritud 12 May 2009 kell 13:18
 6. MERIKE kirjutas:

  Olen samuti laenanud Time Finants ja olen väga rahul sellise võimalusega. Firma on usaldus väärne ja soovitan ka teistele.

  Kommenteeritud 12 Apr 2010 kell 13:58
 7. Malle Aasala kirjutas:

  Minu tütar kasutab teie firma teenuseid ja on väga rahul ja on juba kaks korda laenu saanud

  Kommenteeritud 10 Aug 2010 kell 16:16
 8. Helle Koort kirjutas:

  Olen Time finantsist laenu võtja ja kuna makse tähtaeg hakkab lõpule jõudma,siis tehti mulle väga meeldiv pakkumine.Võin võtta lisa laenu ja ei pea omama käendust ,vaid tuli täita ankeet ja minu taotlus rahuldatakse.See on soodustus korralikult teostatud tagasi maksete eest.Olen väga rahul Time finantsi töökorralduse,makse teadete kindlate summade ja maksta jäävast summast.Edu sellisele firmale!

  Kommenteeritud 16 Mar 2011 kell 16:53

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead olema sisselogitud.