Hasartmängude reguleerimine internetis

Kasiino

Pilt: Triin Q

Kadri Simson kirjutas mõni aega tagasi kaughasartmängudest (või lihtsalt internetis levivatest hasartmängudest ja internetikasiinodest – heal lapsel mitu nime) kui SMS laenude väikevennast.

Nimelt on Riigikogus käimas tihedad arutelud teemal, kuidas internetikasiinosid kontrollida ja maksustada:

Esmakordselt maksustatakse ka internetikasiinod, mis alates uuest aastast peavad end Eestis registreerima ning ka oma serveri siia tooma. Kui seda tehtud pole, on tegemist illegaalse mänguga.

Jutt käib siis hasartmängumaksu seaduse eelnõust (433 SE) ja teema arengut võib jälgida Riigikogu veebist.

Samuti näib, et reklaamiseaduse viimaste muudatuste osas kompavad internetikasiinod samuti seaduse piire, sest ühe konkreetse online kasiino (Pokerstars) reklaam võib justkui ilusti seaduslikult teles jooksta, kuna see ei kvalifitseeru hasartmängu reklaamiks, sest nende veebilehel puudub viide rahalisele mänguvõimalusele.Artikkel avaldatud 23. April 2009 kell 8:31.

kommentaari 1

  1. margus kirjutas:

    Olgem ausad, sellise seadusega ei hakka keegi eestis online kasiinot tegema. Seaduse konkurentsivõime ju puudub võrreldes nende riikidega kus praegu on suuremad online kasiinod registreeritud.

    Kommenteeritud 24 Apr 2009 kell 09:22

Postitusele viitavad: 1

  1. Nimekiri Eestis ebaseaduslikest hastartmängude veebilehtedest, 12 Mar 2010 kell 11:58

    […] teemast kirjutasime esimene kord eelmisel aastal, kui Riigikogu seadusandluse täiendamisega tegeles. Siinkohal ei […]

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead olema sisselogitud.